Uzman C.Halil Özdemir - Dijital Reklam
Uzman C.Halil Özdemir - Dijital Reklam

Dijital Reklam Nedir?


Web sitesinin yayın maliyetleri için ayrılan bir bütçesi yoksa en büyük gelir kaynağı şüphesiz dijital reklam türüdür. Eski reklamlarla yeni reklamlar arasında çok büyük fark var. Öyle ki günümüzde bilgisayarlar cep telefonları kadar akıllı olduğu için reklam ajansları yerini dijital reklam ajanslarına bırakmıştır.

Birçok tanıtım makalesi paylaşan site var, ancak hepsi farklılık gösteriyor. Tanıtım makalesi paylaşan site olmak kolaydır, ancak devamını getirmek zordur. Web sitesinin sürdürülebilmesi için sürekli güncellenmesi ve aktif olarak kullanılması gerekmektedir. Tanıtım makalesi paylaşan site için kolay kolay reklam gelmez. Başka bir deyişle, reklam metni veya tanıtım makalesi yazmak o kadar kolay değil. Site belirli bir konuda yayın yapmıyorsa, yayınlamadığı bir konuda tanıtım makalesi yazdırmanın bir anlamı yoktur. Bu yüzden tanıtım makalesi paylaşan site özenle seçilip tercih edilmelidir.

Uzman C.Halil Özdemir de sitede tanıtım makalesi paylaşımı yapabiliyor. Ancak bu site diğer siteler gibi konusuna göre veya rastgele paylaşım yapmıyor. Bu site genel amaçlı olduğu için her konuyu paylaşabiliyor. Yani +18 ve diğer tüm yasak olan makaleleri hariç her konuda paylaşım yapabiliyor.

Kişisel veya ticari kullanım için dijital reklam grafikleri, sosyal medya grafikleri, tanıtım grafikleri, blog içerik grafikleri tasarlamak artık daha kolay. Kullanımı en kolay ücretsiz grafik tasarım uygulaması ve ücretsiz video düzenleme uygulaması önerimizdir. Bunlar, kullanımı en kolay uygulamalardır ve bunları akıllı telefonunuzda da kullanabilirsiniz.

Dijital Reklam Türleri Nelerdir?

Youtube reklamları, duyuru reklamları, bağlantı reklamları, tanıtılan makaleler ve sponsorlu makale reklamları en çok kullanılan dijital reklam türleri olarak sayılabilir. Google’ın web sitelerinin içerik açısından özgün ve bilgilendirici olmasını gerektiren algoritmik yenilikleri arasında, SEO uyumlu makaleler veya orijinal içerik yazarları için tanıtım ve sponsorlu makale reklamcılığı için yeni bir iş alanı açmıştır.

Dijital reklamcılıkta başarılı siteler arasında yer almak için kaliteli, özgün ve faydalı içerikler paylaşılmalı. Ayrıca belli bir süre devam edip süreklilik haline getirilmemelidir. Aksi takdirde dijital reklam içeriklerinin paylaşılmasında veya dijital içeriklerin paylaşılmasında pek verim alınamayacaktır. Online olarak da bu ölçülebilir.

Bu konuda online olarak yapılabilecek birçok şey var. Dijital Reklam Ortak Alanları çevrimiçi online çalışmanın bir yoludur. Dijital çağda olduğumuz için her şey dijitalleşiyor. Yakın gelecekte, banknot ve madeni paraların yerini dijital para birimleri, “Coin” adı verilen dijital ürünler alacaktır.

Dijital içerik paylaşımı veya dijital reklam makalesi yazımı ile ilgili sorularınız varsa iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başka sorularınız veya endişeleriniz varsa (etik çerçevede), sorabilirsiniz…

Kelime Sayısı: 532 kelime
Okuma Süresi: 4 dakika

İlgili Yazılar