Uzman C.Halil Özdemir - Elektrik Motorlu Otomobil
Uzman C.Halil Özdemir - Elektrik Motorlu Otomobil

Elektrik Motorlu Otomobil


Elektrik motorlu otomobil ekonomik bir araç olmakla beraber en büyük problemi menzildir. EV (Electric Vehicle) yani EMA (Elektrik Motorlu Araç) üretimleri çoğalmaya başladığı için en büyük sorun olarak menzil görülüyor.

Elektrik Motorlu Otomobil Fiyatları

TOGG Türkiye’nin ilk seri üretimini başlattığı elektrik motorlu araç markasıdır. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile fiyatı 953.000 TL olarak ilan edildi. Üretilecek olan 3 farklı seçenek içinde menzil farkı da bulunuyor. Menzil farkı için ekstra 262.000 TL ödemeniz gerekir.

Türkiye de satılan elektrik motorlu taşıt araçları fiyatları 250.000 TL ile 8.000.000 TL arasında değişmekte. Elektrik motorlu araba alırken ayrıntılara dikkat edin! Batarya ömürleri, dolum süreleri, şebeke seçimi, işçilik ve marka güvenirliği yanı sıra vergilendirme hesabını yapınız.

Elektrik Motorlu Taşıt Araçları

Elektrik motorlu taşıt araçlarının geliştirilmesine yönelik mühendislik çalışmaları yapılıyor. Özellikle de elektrik motorlu araba yapımı ile çeşitlilik artarken özellikleri ve hızları yükseldi. Elektrik motorlu otomobiller yüksek hızlara ve değişik arazi şartlarına göre üretilmeye başlandı.

Bu otomobillerin menzili uzayabilmesi için batarya ünitesi ilave etmek gerekir. Başka seçenek de söz konusu, ama bu sisteme var olan piyasa henüz hazır değil.

Elektrik motorlu otomobil elektrik sarfiyatı sebebiyle aracın bataryalarını neredeyse her istasyonda şarj etmek gerekiyor. Bu konuda bazı çalışmalar yapıyoruz. Uzay Gemisi Tasarımı ve Yapımı Projesi ile Yeni Elektrik Santrali Projesi bize bu konuda ışık tutuyor.

Çalışmalar yurt dışı parçalarla yapılmakta olduğu için yüksek maliyetlidir. Ancak Bursa da bir üretim tesisi kurmayı planlıyoruz. İlgilenen Firmalar iletisim sayfamızdan iletişime geçebilirler. Şimdiden katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

*Biz gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz kesinlikle kiralama ya da paylaşma yoluyla asla bir başka kişiye veya kuruma yapılmayacaktır.

Kaynak – https://chalilozdemir.com?elektrik-motorlu-oto

Kelime Sayısı: 353 kelime
Okuma Süresi: 3 dakika

İlgili Yazılar