İçeriğe geç

Yeni Tip Emlak Gayrimenkul Yapımı

Last updated on 26 Şubat 2023

Yeni Tip Emlak Gayrimenkul Yapımı” sıradan bir akıllı daireden daha çok ekolojik bir yaşam alanı tasarımıdır.

Yeni Tip Emlak Gayrimenkul Nasıl Olacak?

Yeni tip daireler de diğer daireler gibi görünüşlerinde değişeni olmayacak. Ama kullanış ve rahatlık açısından akıllı daireler gibi konforlu ve rahat olacak. Bu tip daireler daha ziyade site içerisinde olacağını, tasarım açısından en uygunu olacağını söyleyebilirim. Yani maliyet olarak daire sahiplerine ekstra bir külfet olmasın diye.

Yeni Tip Daireler ile Akıllı Daireler Arasındaki Fark Nedir?

Akıllı daireler genelde kontrol edilebilir bir sistem barındırdığı için “Akıllı Daire” diye ifade edilir. Ama sonuçta, ısınma için elektrik ya da doğalgaz, ışıklandırma içinde elektrik kullanır. Yani uzun uğraş emeklerinizin hakkını kazandığınız maaşınızın %25 oranına yakın veya biraz fazlası bu tip giderlere gidecektir.

Yeni tip daireler de kontrol edilebilir bir sistem barındıracak. Işıklandırma ve ısınmada elektrik kullanılacak. Tek fark, bunları kullanmak için aylık kotanız olacak. Diyelim ki, dairelerinizin kotası 1.000 KW ve siz bu ay 300 KW kullandınız, aradaki fark olan 700 KW site yönetimi tarafından bölge dağıtıcısına satıp size ek-gelir olarak ödeme yapacaktır. Çünkü site içerisinde bir elektrik santrali kurulu olacağından kota sahipleri her ay aynı kotaya sahip olacaklar ve elektrik kullanımı için ekstra ödeme yapmayacaklardır. Ancak örnekte kullandığımız aylık 1.000 KW kullanım hakkını aşma durumunda ek-gelir ödemesi söz konusu olmayacak ve ücreti site yönetimi tarafından talep edilecektir.

Yeni tip emlak gayrimenkul inşa edilmiş olsaydı sahibi olmak ister miydiniz?

Site içerisinde kurulu olan elektrik santrali “Yeni Elektrik Santrali Projesi” ‘nin bir ürünü olacak.

Bilgi için WhatsApp +90-535-498 9093 veya Telegram +90-535-498 9093 ulaşınız.

 

Kategori:Emlak